Accueil

éiw Mëmberen, Supporters a Visiteurs,

mir begréissen Iech um neien Internet-Site vum SC ELL. Mir hoffen, dass de Site Iech gefällt an dass Dir déi néidësch Informatiounen op eise Säiten fannt.

Direkt am Accueil fann Dir d'Manifestatiouen vum SC ELL. Desweideren fann Dir am Accueil eis Sponsoren vun de Bäll fir all Championnatsmatch.

Manifestatiounen vum SC ELL

 


Autres manifestations:

 


 

 

Sponsor Ballons Saison 2016-2017

SENIORS

        

________________________________________________________________________________________________________________

Championnatsmatch vum 11. September 2016

SC ELL – US Feulen

 

 Ballon offert par :

Soren Hansen

ELL

________________________________________________________________________________________________________________

Championnatsmatch vum 25. September 2016

 SC ELL – AS Wincrange

 

 Ballon offert par :

Camille Godelet

ELL

________________________________________________________________________________________________________________

Championnatsmatch vum 2. Oktober 2016

 SC ELL – FC Brouch

   Ballon offert par :

Jean-Michel Wahl

Oberpallen

_______________________________________________________________________________________________________________

Championnatsmatch vum 9. Oktober 2016

 SC ELL – Rupensia Larochette

 

Ballon offert par :

Muller & Wegener S.à.r.l.

Luxembourg

________________________________________________________________________________________________________________

Championnatsmatch vum 23. Oktober 2016

 SC ELL – Jeunesse Useldange

 

 Ballon offert par :

Claude Kemmer

Uewerkolpech

________________________________________________________________________________________________________________

Championnatsmatch vum 6. November 2016

 SC ELL – Young Boys Diekirch

 

 Ballon offert par :

Georges Brimmeyer

ELL

________________________________________________________________________________________________________________

Championnatsmatch vum 20. November 2016

 SC ELL – FC Gilsdorf

 

 Ballon offert par :

Association ELL'teren a.s.b.l.

ELL

________________________________________________________________________________________________________________

Championnatsmatch vum 4. Dezember 2016

 SC ELL – US Boevange

 

Ballon offert par :

Marion Lepage

ELL

________________________________________________________________________________________________________________

Championnatsmatch vum 12. März 2017

 SC ELL – Claravallis Clervaux

Ballon offert par :

Fränk Bintener

Roodt

________________________________________________________________________________________________________________

Championnatsmatch vum 5. Abrëll 2017

 SC ELL – AS Colmarberg

 

Ballon offert par :

Jos Nothum

ELL

________________________________________________________________________________________________________________

Championnatsmatch vum 30. Abrëll 2017

 SC ELL – AS Hosingen

 

Ballon offert par :

Diane Braas 

ELL

________________________________________________________________________________________________________________

Championnatsmatch vum 7. Mee 2017

 SC ELL – Racing Troisvierges

 

Ballon offert par :

Felix Godelet

Bettborn

________________________________________________________________________________________________________________

Championnatsmatch vum 21. Mai 2017

 SC ELL – SC Steinfort

 

Ballon offert par :

Jean-Louis Lecomte

Uewerkolpech

________________________________________________________________________________________________________________

Sponsor Ballons Saison 2016-2017

DAMES

        

________________________________________________________________________________________________________________

Championnatsmatch Dames vum 17. September 2016

 SC ELL – Minerva Lintgen

 

Ballon offert par :

Jeanny Leyder

 

Kleng-Elchert

________________________________________________________________________________________________________________

 

Championnatsmatch Dames vum 1. Oktober 2016

 

 SC ELL – FC Jeunesse Junglinster

 

 

Ballon offert par :

Egide Thill

Platen

________________________________________________________________________________________________________________

Championnatsmatch Dames vum 22. Oktober 2016

 

SC ELL – Ent. Rosport/Berdorf-Consdorf

 

Ballon offert par :

Marco Boly

Simmern

_________________________________________________________________________________________________________

Championnatsmatch Dames vum 5. November 2016

 

SC ELL – Racing Luxembourg

 

Ballon offert par :

Georges Brimmeyer

ELL

________________________________________________________________________________________________________________

Championnatsmatch Dames vum 19. November 2016

 

SC ELL – Progrès Niederkorn

 

Ballon offert par :

Entr. C.M. ATTERT

Béiwen

________________________________________________________________________________________________________________

Championnatsmatch Dames vum 26. November 2016

 

SC ELL – Fola Esch

 

Ballon offert par :

________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Sponsors principaux

Dernier match

Prochain match

Jeunes Filles

Tournoi Futsal zu Déifferdeng

Samsdes, den 21. Januar 2017 vun 19:00 - 21:45 Auer

FC Differdange, Fola Esch, Racing Luxembourg, SC ELL

   

Dames

FLF Futsal - 1. Tour

Sonndes, den 22. Januar 2017 vun 14:00 - 17:30 Auer zu Beckerich

SC ELL,   Progrès Niederkuer,   SC Bettembourg,   Ent. Hosingen,   FC Bissen

        

Seniors I

Frëndschaftsmatch

Freides, den 27. Januar 2017 um 20:00 Auer zu ELL

  SC ELL     -     US Waltzing (B)

         

Jeunes Filles

FLF Futsal - 1. Tour

Samsdes, den 28. Januar 2017 vun 09:00 - 12:00 Auer zu Mamer

SC ELL,  SC Bettembourg,  Ent. Differdange,  FC Mamer,  Alisontia Steinsel,  Ent. Wormeldange

        

Dames I

Frëndschaftsmatch

Samsdes, den 28. Januar 2017 um 18:00 Auer zu Mertert (t.synth.)

Union Mertert/Wasserbillig   -   SC ELL

                       

Dames

FLF Futsal - 2. Tour

Samsdes, den 28. Januar 2017 oder

Sonndes, den 29. Januar 2017

  SC ELL

Dames I

Frëndschaftsmatch

Donnëschdes, den 2. Februar 2017 um 19:30 Auer zu Diekirch (t.synth.)

YB Diekirch     -     SC ELL

           

Seniors I

Frëndschaftsmatch

Freides, den 3. Februar 2017 um 20:00 Auer zu Freylange (B)

RJ Freylange     -     SC ELL

         

Seniors

Tournoi Futsal zu Beckerich

Samsdes, den 4. Februar 2017 vun 14:00 - 19:00 Auer zu Beckerich

(FC Pratz./Redange, FC Useldange, Excelsior Grevels, US Folschette, FC Beckerich,  SC ELL)

              

Dames I

Frëndschaftsmatch

Samsdes, den 4. Februar 2017 um 18:30 Auer an der Fiels (t.synth.)

Ruspensia Larochette     -     SC ELL

                        

Dames

FLF Futsal - 3. Tour

Samsdes, den 4. Februar 2017 oder

Sonndes, den 5. Februar 2017

  SC ELL

Dames I

Frëndschaftsmatch

Freides, den 10. Februar 2017 um 19:45 Auer zu Longlier (t.synth.)

FC Bercheux     -     SC ELL

             

Seniors I

Frëndschaftsmatch

Freides, den 10. Februar 2017 um 20:00 Auer zu ELL

  SC ELL     -     US Reisdorf

           

Jeunes Filles

FLF Futsal - Final

Samsdes, den 11. Februar 2017

( SC ELL, Racing Luxembourg, SC Bettembourg, Ent. Wormeldange, YB Diekirch )

      

Dames

FLF Futsal - Final

Sonndes, den 12. Februar 2017

  SC ELL

Seniors I

Frëndschaftsmatch

Freides, den 17. Februar 2017 um 19:30 Auer zu Grevels

 FC Grevels     -     SC ELL

       

Dames I

Frëndschaftsmatch

Samsdes, den 18. Februar 2017 um 17:00 Auer zu ELL

  SC ELL     -     Borussia Mönchengladbach II

                     

Seniors Réserves

Frëndschaftsmatch

Méindes, den 20. Februar 2017 um 19:30 Auer zu Gasperich

FC Gasperich     -     SC ELL

              

Seniors Réserves

Frëndschaftsmatch

Freides, den 24. Februar 2017 um 19:30 Auer zu Folschette

US Folschette     -     SC ELL

          

Seniors Réserves

12. Championnatsmatch

Freides, den 3. März 2017 um 20:00 Auer zu Berdorf

US Berdorf/Consdorf     -     SC ELL

                       

Dames I

12. Championnatsmatch

Samsdes, den 4. März 2017 um 19:00 Auer zu Lëntgen

Minerva Lintgen     -     SC ELL

                   

Seniors I

14. Championnatsmatch

Sonndes, den 5. März 2017 um 16:00 Auer zu Feulen

US Feulen     -     SC ELL

      

Seniors Réserves

13. Championnatsmatch

Freides, den 10. März 2017 um 20:00 Auer zu Useldeng

FC Useldange    -     SC ELL

          

Dames I

13. Championnatsmatch

Samsdes, den 11. März 2017 um 19:00 Auer zu ELL

  SC ELL     -     AS Colmarberg

              

Seniors I

15. Championnatsmatch

Sonndes, den 12. März 2017 um 16:00 Auer zu ELL

  SC ELL     -     FC Clervaux

        

Seniors Réserves

14. Championnatsmatch

Freides, den 17. März 2017 um 20:00 Auer zu ELL

  SC ELL     -     Red Star Merl

        

Dames II

8. Championnatsmatch

Samsdes, den 18. März 2017 um 19:00 Auer zu ELL

  SC ELL     -     FC Pratz./Redange

                

Dames I

14. Championnatsmatch

Samsdes, den 18. März 2017 um 19:00 Auer zu Jonglënster

FC Junglinster     -     SC ELL

                  

Seniors I

16. Championnatsmatch

Sonndes, den 19. März 2017 um 16:00 Auer zu Wëntger

AS Wincrange     -     SC ELL

          

Dames I

15. Championnatsmatch

Freides, den 24. März 2017 um 19:30 Auer zu ELL

  SC ELL -     SC Bettembourg

          

Seniors Réserves

15. Championnatsmatch

Freides, den 24. März 2017 um 20:00 Auer zu Medernach (t.synth.)

Blo-Wäiss Medernach     -     SC ELL

                         

Seniors I

17. Championnatsmatch

Sonndes, den 26. März 2017 um 16:00 Auer zu ELL

 FC Brouch   -   SC ELL

    

Dames I

Coupe des Dames: 1/4 Finall

Mëttwochs, den 29. März 2017 um 19:30 Auer

  SC ELL

Seniors Réserves

16. Championnatsmatch

Freides, den 31. März 2017 um 20:00 Auer zu ELL

  SC ELL     -     FC Pratz./Redange

               

Dames II

9. Championnatsmatch

Samsdes, den 1. Abrëll 2017 um 19:00 Auer zu ELL

  SC ELL     -     Ent. Äischdall

            

Dames I

16. Championnatsmatch

Samsdes, den 1. Abrëll 2017 um 19:00 Auer zu Rosport

Ent. Rosport/Berdorf     -     SC ELL

                        

Seniors I

18. Championnatsmatch

Sonndes, den 2. Abrëll 2017 um 16:00 Auer an der Fiels (t. synth.)

Ruspensia Larochette     -     SC ELL

                        

Seniors I

19. Championnatsmatch

Mëttwochs, den 5. Abrëll 2017 um 19:30 Auer zu ELL

  SC ELL     -     AS Colmarberg

              

Seniors Réserves

17. Championnatsmatch

Freides, den 7. Abrëll 2017 um 20:00 Auer zu Koerich

FC Koerich     -     SC ELL

           

Dames II

10. Championnatsmatch

Samsdes, den 8. Abrëll 2017 um 19:00 Auer zu Walfer

FC Walferdange     -     SC ELL

                

Dames I

17. Championnatsmatch

Samsdes, den 8. Abrëll 2017 um 16:00 Auer zu ELL

  SC ELL     -     AS Wincrange

          

Seniors I

20. Championnatsmatch

Sonndes, den 9. Abrëll 2017 um 16:00 Auer zu Useldeng

FC Useldange     -     SC ELL

           

Seniors Réserves

18. Championnatsmatch

Freides, den 21. Abrëll 2017 um 20:00 Auer zu ELL

  SC ELL     -     FC Itzig

      

Dames II

11. Championnatsmatch

Samsdes, den 22. Abrëll 2017 um 19:00 Auer zu ELL

  SC ELL     -     Alisontia Steinsel

              

Dames I

18. Championnatsmatch

Samsdes, den 22. Abrëll 2017 um 19:00 Auer an der Stad

Racing Luxembourg     -     SC ELL

                     

Seniors I

21. Championnatsmatch

Sonndes, den 23. Abrëll 2017 um 16:00 Auer zu Diekirch

YB Diekirch     -     SC ELL

          

Seniors Réserves

19. Championnatsmatch

Freides, den 28. Abrëll 2017 um 20:00 Auer zu Hostert (t.synth.)

US Hostert     -     SC ELL

           

Seniors I

22. Championnatsmatch

Sonndes, den 30. Abrëll 2017 um 16:00 Auer zu ELL

  SC ELL     -     AS Hosingen

           

Seniors I

23. Championnatsmatch

Mëttwochs, den 3. Mee 2017 um 19:30 Auer zu Gilsdorf

 FC Gilsdorf     -     SC ELL

      

Seniors Réserves

20. Championnatsmatch

Freides, den 5. Mee 2017 um 20:00 Auer zu ELL

  SC ELL     -     Red Black Pfaffenthal

                 

Dames II

12. Championnatsmatch

Samsdes, den 6. Mee 2017 um 19:00 Auer zu Bissen

FC Bissen     -     SC ELL

        

Dames I

19. Championnatsmatch

Samsdes, den 6. Mee 2017 um 19:00 Auer zu ELL

  SC ELL     -     Ent. Itzig/Canach/Cebra

            

Seniors I

24. Championnatsmatch

Sonndes, den 7. Mee 2017 um 16:00 Auer zu ELL

  SC ELL     -    Racing Troisvierges

           

Seniors Réserves

22. Championnatsmatch

Freides, den 12. Mee 2017 um 20:00 Auer an de Stad (t. Hammerel)

Racing Luxembourg     -     SC ELL

                     

Dames II

13. Championnatsmatch

Samsdes, den 13. Mee 2017 um 19:00 Auer zu ELL

  SC ELL     -     FC Wiltz

     

Dames I

20. Championnatsmatch

Samsdes, den 13. Mee 2017 um 19:00 Auer zu Niederkuer (t. synth.)

Progrès Niederkuer     -     SC ELL

                    

Seniors Réserves

22. Championnatsmatch

Freides, den 19. Mee 2017 um 20:00 Auer zu ELL

  SC ELL     -     Alisontia Steinsel

            

Dames I

21. Championnatsmatch

Samsdes, den 20. Mee 2017 um 19:00 Auer zu ELL

 Fola Esch     -     SC ELL

       

Dames II

14. Championnatsmatch

Samsdes, den 20. Mee 2017 um 19:00 Auer zu Larochette (t. synth.)

AS Larochette II     -     SC ELL     0 - 3 ff.

               

Dames I

22. Championnatsmatch

Samsdes, den 27. Mee 2017 um 19:00 Auer zu ELL

  SC ELL     -     FC Mamer

       

Janvier 2017
DLMaMeJVS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Voir le planning