Accueil

Mir begréissen iech alleguer um offiziellen Internetsite vum SC ELL

Sporting Club ELL

Hei am Accueil fann dir eis Manifestatiounen sou wéi och eis Sponsoren vun de Bäll fir déi verschidden Matcher!

Besicht eis och op eiser offizieller Facebook-Sait SC ELL:

https://www.facebook.com/scell.1971/


 

Manifestatiounen vum SC ELL


ELLoween Bal

31. Oktober 2019


Moulenowend

15. November 2019


Sponsors Ballons Saison 2019/2020

HOMMES

                 


Championnatsmatch vum 25. August 2019

SC ELL – AS WINCRANGE

 

 Ballon offert par :     Camille GODELET


Championnatsmatch vum 15. September 2019

 SC ELL – US RAMBROUCH

 

 Ballon offert par :     Marc RASQUE


Championnatsmatch vum 29. September 2019

 SC ELL – FC DARING ECHTERNACH

   Ballon offert par :     René BROSIUS


Championnatsmatch vum 13. Oktober 2019

 SC ELL – GREEN-BOYS 77 HARLANGE-TARCHAMPS

 

Ballon offert par :     Alain BACK


Championnatsmatch vum 27. Oktober 2019

 SC ELL – FC LES ARDOISIERS PERLE

 

 Ballon offert par :     Jean-Michel WAHL


Championnatsmatch vum 24. November 2019

 SC ELL – JEUNESSE BIWER

 

 Ballon offert par :     Brasserie Péitche Lauer


Championnatsmatch vum 1. März 2020

 SC ELL – US BOEVANGE-ATTERT

 

 Ballon offert par :     CM Attert


Championnatsmatch vum 15. März 2020

 SC ELL – JEUNESSE GILSDORF

 

Ballon offert par :      Noe LANCELOT "Patrick WAHL"


Championnatsmatch vum 29. März 2020

 SC ELL – FC BASTENDORF 47

Ballon offert par :     Martin FABER


Championnatsmatch vum 11. Abrëll 2020

 SC ELL – JEUNESSE USELDANGE

 

Ballon offert par :     Félix GODELET


Championnatsmatch vum 26. Abrëll 2020

 SC ELL – US REISDORF

 

Ballon offert par :     Famille BRIMMEYER (Mike + Véronique)


Championnatsmatch vum 3. Mee 2020

 SC ELL – AS COLMARBERG

 

Ballon offert par :     Sören HANSEN


Championnatsmatch vum 10. Mee 2020

 SC ELL – ORANIA VIANDEN

 

Ballon offert par :     Paul WILWERDING


Sponsors Ballons Saison 2019/2020

DAMES

                


Championnatsmatch vum 14. September 2019

SC ELL - ENTENTE ITZIG/CEBRA I

Ballon offert par :     Albert HENKEL


Championnatsmatch vum 28. September 2019

SC ELL - PROGRES NIEDERKORN

Ballon offert par :     Yves HAHN


Championnatsmatch vum 26. Oktober 2019

SC ELL - CS FOLA ESCH-ALZETTE I

Ballon offert par :     IMMO HOME PROJECT (I.H.P.)


Championnatsmatch vum 9. November 2019

SC ELL - ENTENTE ROSPORT/USBC/CHRISTNACH I

Ballon offert par :     Nicolas GILSON


Championnatsmatch vum 23. November 2019

SC ELL - FC MAMER 32

Ballon offert par :     Alice KIEFFER-KREMER


Championnatsmatch vum 29. Februar 2020

SC ELL - FC JEUNESSE JUNGLINSTER I

Ballon offert par :     Transports EVEN


Championnatsmatch vum 14. März 2020

SC ELL - SC BETTEMBOURG I

Ballon offert par :     Albert EVEN


Championnatsmatch vum 21. März 2020

SC ELL - RACING FC UNION LUXEMBOURG

Ballon offert par :     Margot COLJON


Championnatsmatch vum 4. Abrëll 2020

SC ELL - YOUNG BOYS DIEKIRCH I

Ballon offert par :     Marco BOLY


Championnatsmatch vum 2. Mee 2020

SC ELL - AS WINCRANGE

Ballon offert par :     ANONYME


Championnatsmatch vum 16. Mee 2020

SC ELL - ENTENTE WORMELDANGE/MUNSBACH/CSG

Ballon offert par :     Jean-Claude KEMMER


Dernier match

Prochain match


SENIORS RESERVES

1/32-Finale - Coupe des Seniors Réserves

Freides, den 20. September 2019 um 20:00 Auer zu Steesel (Stade Henri Bausch, synth.)

Alisontia Steinsel     -     SC ELL

                      


DAMES III

3. Championnatsmatch

Samschdes, den 21. September 2019 um 16:30 Auer zu Jonglënster (Terrain 2, synth.)

Jeunesse Junglinster II  -  SC ELL III          0  -  3  FORFAIT

                                  


DAMES I

2. Championnatsmatch

Samschdes, den 21. September 2019 um 19:00 Auer zu Jonglënster (Terrain 2, synth.)

Jeunesse Junglinster     -     SC ELL I

                                   


DAMES II

2. Championnatsmatch

Samschdes, den 21. September 2019 um 19:00 Auer zu Déifferdéng (Stade Municipal Diff.)

Ent. Differdange/Luna  -  SC ELL II

                       


SENIORS I

1/32-Finale - Coupe de Luxembourg

Sonndes, den 22. September 2019 um 16:00 Auer zu ELL

   SC ELL    -    Fc Mondercange

         


SENIORS I

4. Championnatsmatch

Mëttwochs, de 25. September 2019 um 20:00 Auer zu Gilsdrëf (Stade Um Krottepull)

Jeunesse Gilsdorf     -     SC ELL

                   


SENIORS RESERVES

3. Championnatsmatch

Freides, de 27. September 2019 um 20:00 Auer zu ELL

   SC ELL     -     Marisca Mersch

            


DAMES III

4. Championnatsmatch

Samschdes, den 28. September 2019 um 14:00 Auer zu ELL

  SC ELL III     -     US Rumelange

             


DAMES II

3. Championnatsmatch

Samschdes, den 28. September 2019 um 16:30 Auer zu ELL

  SC ELL II   -   Rup. Lusit. Larochette

              


DAMES I

3. Championnatsmatch

Samschdes, den 28. September 2019 um 19:00 Auer zu ELL

   SC ELL I     -     Progrès Niederkorn

                

De Ball vum Match as gesponsort vum Yves HAHN!


SENIORS I

5. Championnatsmatch

Sonndes, den 29. September 2019 um 16:00 Auer zu ELL

    SC ELL     -     Daring Echternach

                

De Ball vum Match as gesponsort vum René BROSIUS!


SENIORS RESERVES

4. Championnatsmatch

Freides, de 4. Oktober 2019 um 20:00 Auer am Paffendall (Stade Gaston Diederich, synth.)

Red Black Egalité 07   -   SC ELL

                     


DAMES II

4. Championnatsmatch

Samschdes, de 5. Oktober 2019 um 16:30 Auer zu Beetebuerg (Terrain 2, synth.)

SC Bettembourg II  -  SC ELL II

                


DAMES I

4. Championnatsmatch

Samschdes, de 5. Oktober 2019 um 19:00 Auer zu Beetebuerg (Terrain 2, synth.)

 SC Bettembourg     -     SC ELL I

                   


DAMES III

5. Championnatsmatch

Samschdes, de 5. Oktober 2019 um 19:00 Auer zu Bissen (Terrain 2, ZAC Klengbousbierg)

Atert Bissen   -   SC ELL III

       


SENIORS I

6. Championnatsmatch

Sonndes, de 6. Oktober 2019 um 16:00 Auer zu Bastenduerf (Terrain Millewiss)

Fc 47 Bastendorf     -     SC ELL

                  


SENIORS RESERVES

5. Championnatsmatch

Freides, den 11. Oktober 2019 um 20:00 Auer zu ELL

    SC ELL     -     Alisontia Steinsel

              


DAMES I

Tour préliminaire - Coupe des Dames

Samschdes, den 12. Oktober 2019 um 19:00 Auer zu Bartréng (Stade André Wolff, synth.)

Sporting Bertrange   -   SC ELL

                 


SENIORS I

7. Championnatsmatch

Sonndes, den 13. Oktober 2019 um 16:00 Auer zu ELL

   SC ELL  -  GB 77 Harlange/Tarch.

          

De Ball vum Match as gesponsort vum Alain BACK!


SENIORS RESERVES

6. Championnatsmatch

Freides, den 18. Oktober 2019 um 20:00 Auer zu Schieren (Terrain Am Ge'er)

Jeunesse Schieren     -     SC ELL

                     


DAMES I

5. Championnatsmatch

Samschdes, den 19. Oktober 2019 um 19:00 Auer an der Stad (Stade Camille Polfer)

RFCU Luxembourg   -   SC ELL I

                      


DAMES II

5. Championnatsmatch

Samschdes, den 19. Oktober 2019 um 19:00 Auer am Paffendall (Stade Gaston Diderich)

Red Black Egalité 07  -  SC ELL II

              


DAMES III

6. Championnatsmatch

Samschdes, den 19. Oktober 2019 um 19:00 Auer zu ELL

  SC ELL III     -     Fola Esch II

           


SENIORS I

8. Championnatsmatch

Sonndes, den 20. Oktober 2019 um 16:00 Auer zu Useldéng (Terrain Route de Boevange)

Jeunesse Useldange    -    SC ELL

                      


SENIORS RESERVES

7. Championnatsmatch

Freides, de 25. Oktober 2019 um 20:00 Auer zu ELL

     SC ELL     -     Fc 47 Bastendorf I

              


DAMES II

6. Championnatsmatch

Samschdes, de 26. Oktober 2019 um 16:30 Auer zu ELL

  SC ELL II    -    Union Mertert/Wass.

      


DAMES I

6. Championnatsmatch

Samschdes, de 26. Oktober 2019 um 19:00 Auer zu ELL

  SC ELL I     -     CS Fola Esch I

       

De Ball vum Match as gesponsort vun Immo Home Project (I.H.P.)!


DAMES III

7. Championnatsmatch

Samschdes, de 26. Oktober 2019 um 19:00 Auer zu Dikkrech (Parc des Sports, synth.)

YB Diekirch II   -   SC ELL III

          


SENIORS I

9. Championnatsmatch

Sonndes, de 27. Oktober 2019 um 16:00 Auer zu ELL

    SC ELL     -     Les Ardoisiers Perlé

               

De Ball vum Match as gesponsort vum Jean-Michel WAHL!


DAMES III

8. Championnatsmatch

Mëttwochs, den 30. Oktober 2019 um 20:00 Auer zu ELL

  SC ELL III   -   Sporting Mertzig

            


SENIORS RESERVES

8. Championnatsmatch

Freides, den 1. November 2019 um 20:00 Auer zu Lëntgen (Terrian 2, synth.)

Minerva Lintgen     -     SC ELL

                    


DAMES I

7. Championnatsmatch

Samschdes, den 2. November 2019 um 19:00 Auer zu Dikkrech (Parc des Sports, synth.)

Young Boys Diekirch I  -  SC ELL I

              


DAMES II

7. Championnatsmatch

Samschdes, den 2. November 2019 um 19:00 Auer zu Bartréng (Stade André Wolff, synth.)

Sporting Bertrange  -  SC ELL II

                 


DAMES III

9. Championnatsmatch

Samschdes, den 2. November 2019 um 19:00 Auer zu Baerdrëf (Terrain Maartbësch)

Entente USBC II  -  SC ELL III

             


SENIORS I

10. Championnatsmatch

Sonndes, den 3. November 2019 um 16:00 Auer zu Reisduerf (Terrain an der Ee)

US Reisdorf     -     SC ELL

              


DAMES III

10. Championnatsmatch

Samschdes, den 9. November 2019 um 14:00 Auer zu ELL

  SC ELL III   -   UN Käerjéng 97

             


DAMES II

8. Championnatsmatch

Samschdes, den 9. November 2019 um 16:30 Auer zu ELL

  SC ELL II      -      Entente Aspelt

              


DAMES I

8. Championnatsmatch

Samschdes, den 9. November 2019 um 19:00 Auer zu ELL

  SC ELL I    -     Ent. Rosport I

         

De Ball vum Match as gesponsort vum Nicolas GILSON!


SENIORS I

1/32-Finale - Coupe FLF

Sonndes, den 10. November 2019 um 16:00 Auer zu ELL

   SC ELL    -   Kiischpelt Wilwerwiltz

             


SENIORS I

11. Championnatsmatch

Samschdes, de 16. November 2019 um 18:00 Auer zu Colmer-Bierg (Stade Grand-Duc Henri)

AS Colmar-Berg     -     SC ELL

                


SENIORS RESERVES

9. Championnatsmatch

Samschdes, de 16. November 2019 um 18:00 Auer am Bambësch (Stade Mathias Mamer)

Muhlenbach Blue Boys   -   SC ELL

                           


DAMES I

9. Championnatsmatch

Samschdes, de 16. November 2019 um ... Auer zu Wëntger (Stade Henri Lamborelle)

AS Wincrange     -     SC ELL I

             


DAMES II

9. Championnatsmatch

Samschdes, de 16. November 2019 um ... Auer zu Veianen (Terrain 2)

Orania Vianden   -   SC ELL II

            


DAMES III

11. Championnatsmatch

Samschdes, de 16. November 2019 um ... Auer zu Steesel (Stade Henri Bausch, synth.)

Entente Uelzechtdall  -  SC ELL III

                      


SENIORS RESERVES

10. Championnatsmatch

Freides, den 22. November 2019 um 20:00 Auer zu ELL

    SC ELL    -    Blo-Waiss Medernach I

                


DAMES III

12. Championnatsmatch

Samschdes, den 23. November 2019 um 14:00 Auer zu ELL

  SC ELL III   -   Ent. Hosingen/Norden

              


DAMES II

10. Championnatsmatch

Samschdes, den 23. November 2019 um 16:30 Auer zu ELL

  SC ELL II   -   Fc Pratz./Redingen

             


DAMES I

10. Championnatsmatch

Samschdes, den 23. November 2019 um 19:00 Auer zu ELL

   SC ELL I     -     Fc Mamer 32

       

De Ball vum Match as gesponsort vum Alice KIEFFER-KREMER!


SENIORS I

12. Championnatsmatch

Sonndes, de 24. November 2019 um 16:00 Auer zu ELL

   SC ELL     -      Fc Jeunesse Biwer

             

De Ball vum Match as gesponsort vun der Brasserie Péitche Lauer!


DAMES I

11. Championnatsmatch

Samschdes, den 30. November 2019 um 19:00 Auer zu Mënsbech (synth.)

Ent. Wormeldange   -   SC ELL I

               


DAMES II

11. Championnatsmatch

Samschdes, den 30. November 2019 um 19:00 Auer zu Izeg (Terrain 2, synth.)

Ent. CeBra/Itzig II   -   SC ELL II

               


DAMES III

13. Championnatsmatch

Samschdes, den 30. November 2019 um 19:00 Auer zu Péiténg (Terrain Vieux Moulin Lamadelaine)

Union Titus Petange   -   SC ELL III

                        


SENIORS I

13. Championnatsmatch

Sonndes, den 1. Dezember 2019 um 16:00 Auer zu Veianen (Stade am Komp)

Orania Vianden     -     SC ELL

               


SENIORS RESERVES

11. Championnatsmatch

Méindes, den 2. Dezember 2019 um 20:00 Auer zu Wolz (Terrain 3 Weidingen, synth.)

  Fc Wiltz 71     -     SC ELL

         


Septembre 2019
DLMaMeJVS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Voir le planning